ІНСТИТУЦІЙНИЙ РЕПОЗИТАРІЙ ДЕРЖАВНОГО ПОДАТКОВОГО УНІВЕРСИТЕТУ

Institutional Repository of the State Tax University (iRDPU)

Електронний архів Державного податкового університету створений для накопичення, систематизації і зберігання інтелектуальних продуктів університетської спільноти та поширення їх у середовищі світового науково-освітнього співтовариства.

ISSN репозитарію: 3083-6344

Кількість документів у репозитарії: 5118

Нові надходження

  • Тип елементу:Документ,
    Джерела фінансування діяльності підприємств автодорожньої галузі України. (Свідоцтво про реєстрацію авторського права на твір № 90824).
    (Міністерство економічного розвитку і торгівлі України, 2019-07-16) Канцур, Інна Григорівна
    Досліджено сучасний стан та рівень розвитку автотранспортної галузі. Проаналізовано джерела фінансування автотранспортної галузі. Здійснено аналіз прогнозних обсягів фінансування автомобільних доріг України відповідно до Державної цільової економічної програми розвитку автомобільних доріг загального користування на 2013-2018рр. Розкрито актуальні проблеми фінансового забезпечення автодорожньої галузі України в сучасних економічних умовах та виявлено основні шляхи їх вирішення.
  • Тип елементу:Документ,
    Управлінські аспекти гендерної політики в Україні: інституційні механізми регулювання/ (Свідоцтво про реєстрацію авторського права на твір № 90823).
    (Міністерство економічного розвитку і торгівлі України, 2019-07-16) Грушева, Алла Андріївна; Канцур, Інна Григорівна
    У статті досліджено управлінські аспекти інституційних механізмів впровадження та забезпечення гендерної політики в Україні. Представлено напрямки системного законодавчого регулювання гендерної рівності, що реалізовується за допомогою певних інститутів та механізмів. Вивчено інституційні механізми передового європейського досвіду, особливості їх міждисциплінарного характеру та міжсекторального підходу. Розглянуто інституційну модель дослідження і регулювання ґендерних відносин в Україні.
  • Тип елементу:Публікація,
    Державне регулювання містобудівної діяльності у сфері житлового будівництва населених пунктів в умовах воєнного стану та у повоєнний період: українська практика та імплементація європейського досвіду
    (Видавнича група «Наукові перспективи», 2024) Махнюк, Валентина Михайлівна; Махнюк, Володимир Володимирович; Васильєва, Олександра Іллівна; Потій, Олександр; Фітаров, Владислав
    В розділі колективної монографії розглядаються питання державного регулювання містобудівної діяльності у сфері житлового будівництва з позицій міжнародного досвіду та вимог директив ЄС вітчизняна законодавча та нормативно-правова база, а також розроблений сучасний базовий законопроект України «Про основні засади житлової політики» забезпечить ефективність державного управління, контролю і нагляду за містобудівною діяльністю у сфері житлового будівництва. Це дозволить запровадити дієві механізми відповідальності за порушення містобудівного законодавства, встановити прозорі правила забудови житлового сектору для всіх учасників та створить передумови для розвитку будівельної галузі. В результаті підвищиться позиція України у рейтингу легкості ведення бізнесу Світового банку "Doing Business", зросте кількість, якість та доступність житла для всіх громадян України. Розвиток будівництва житлової інфраструктури в Україні відповідно до кращих практик міського планування (для наповнення житлових фондів соціальним/тимчасовим житлом, житлом для соціальної оренди), здійснення капітальних ремонтів та реконструкції наявного житла з урахуванням різного впливу війни на різні регіони України повинно базуватися на: поетапному послабленні механізмів державного управління та розширенні повноважень органів місцевого самоврядування, бюджетній децентралізації в інтересах територіальних громад – як невід’ємних умов для відновлення та забезпечення стійкого соціально-економічного розвитку населених пунктів для нинішнього та майбутніх поколінь українців. Діджиталізація, як елемент національної безпеки будівельної галузі, у процесі повоєнного відновлення та розвитку житлової забудови територій громад сприятиме створенню конкурентного та прозорого ринкового середовища. Вона також забезпечить ефективне державне регулювання та якісну систему містобудівного контролю і нагляду з боку держави та юридичних осіб приватного сектору економіки.
  • Тип елементу:Публікація,
    Державне регулювання містобудівної діяльності з імплементацією європейського досвіду: «Зелене» будівництво та швидкісні інноваційні екотехнології для відновлення територій в умовах воєнного стану та у повоєнний період
    (Видавнича група «Наукові перспективи», 2024) Махнюк, Валентина Михайлівна; Махнюк, Володимир Володимирович; Васильєва, Олександра Іллівна; Фітаров, Владислав; Колосюк, Г. В.
    Колосальні втрати вітчизняної економіки, знищення та руйнування інфраструктури внаслідок повномасштабного вторгнення рф в Україну зумовлюють об’єктивну необхідність у прийнятті оперативних та антикризових державних рішень для їх негайного відновлення, відбудови міст. На відміну від України, де переважно будівництво здійснюється з використанням залізобетону та сталі, в Європі, Канаді, США, Австралії та Японії широко використовуються альтернативні екологічні будівельні матеріали. Для державного регулювання містобудівної діяльності із застосуванням у будівництві інноваційних швидкісних екологічних технологій та нових будівельних матеріалів за аналогією з європейським досвідом необхідно створити в Україні нормативну базу – українські стандарти (ДБН, ДСТУ, Настанови). Для сприяння розвитку громад України, стратегічного планування та відбудови країни з подальшою реалізацією соціально важливих проєктів в умовах відновлення країни з урахуванням закордонного інноваційного досвіду в будівельній галузі пропонується на державному рівні активізувати інноваційну діяльність. Фінансування Державних цільових програм передбачає як з державного бюджету, так і з врахуванням залучення широкого кола зацікавлених сторін – бізнесу, громадянського суспільства, наукової спільноти тощо. Уряду України необхідно розробити та затвердити нову "Стратегію розвитку інноваційної діяльності України на період до 2030 року" на заміну У новій Стратегії необхідно передбачити реальні джерела фінансування. Запровадити різні пільги, в тому числі податкові (податкові канікули), для підприємств будівельної галузі, які займаються інноваціями. Ці заходи сприятимуть швидкому подоланню руйнівних наслідків війни та відновленню територій країни за новими європейськими екологічними технологіями в будівництві для створення сучасного комфортного та безпечного середовища життєдіяльності населення України як в умовах воєнного стану, так і в повоєнний період.
  • Тип елементу:Документ,
    Бюджетна стратегія як елемент управління економічним ростом України в умовах євроінтеграційного курсу (Свідоцтво про реєстрацію авторського права на твір № 82534).
    (Міністерство економічного розвитку і торгівлі України, 2018-10-25) Канцур, Інна Григорівна
    У статті досліджено сутність та значення бюджетної стратегії як фактора забезпечення економічного зростання України в умовах євроінтеграції. Визначено необхідність пошуку нових підходів до реалізації бюджетної політики та виявлення напрямів удосконалення бюджетної стратегії як елемента управління соціально-економічним розвитком країни.