Оцінювання точок Лаффера на основі двопараметричного методу
Вантажиться...
Дата
ORCID
DOI
Науковий ступінь
Рівень дисертації
Шифр та назва спеціальності
Рада захисту
Установа захисту
Науковий керівник
Члени комітету
Назва журналу
Номер ISSN
Назва тому
Видавець
Моделювання та інформаційні системи в економіці
Анотація
На основі двопараметричної моделі кривої Лаффера оцінено ефективність регіональної фіскальної політики у 1998-2000 роках. Сформовано висновки про ступінь ефективності податкової політики у групах регіонів. Запропоновано алгоритм застосування даного підходу для оцінювання та прогнозування ефективності регіональної фіскальної політики, можливості застосування даного підходу при побудові корпоративної системи підтримки прийняття рішень у адмініструванні податків. Для формування груп (кластерів) регіонів та оцінювання параметрів кривої Лаффера на основі методу нелінійного оцінювання використовувався пакет Statistica.
Based on the two-parametric model Laffer curve evaluated the effectiveness of regional fiscal policy in 1998-2000. Formed conclusions about the degree of effectiveness of tax policy groups in the regions. Developed The algorithm using this approach for evaluating and predicting the effectiveness of regional fiscal policy, the possibility of using this approach during building a corporate DSS in tax administration. To form groups (clusters) regions and parameter estimation Laffer curve on the basis of non-linear estimation used package Statistica.
Опис
Ключові слова
адміністрування податків, податкові ризики, крива Лаффера, ефективність податкової політики, ефективність податкового адміністрування, система підтримки прийняття рішень, СППР, податкове зобов’язання, моделювання податкових процесів, нелінійне оцінювання, Laffer curve, effectiveness of tax policy, tax administration, efficiency, a nonlinear estimation, gross regional product, tax administration, tax risks, DSS, quality management system, tax liability, tax modeling processes
Бібліографічний опис
Редич О. В. Оцінювання точок Лаффера на основі двопараметричного методу / О. В. Редич // Моделювання та інформаційні системи в економіці. – 2003. – Вип. 69. – С. 71–78.