Порядок взаємоузгодження в Україні

Вантажиться...
Ескіз
Дата
2021
Назва журналу
Номер ISSN
Назва тому
Видавець
Krakowskie Studia Małopolskie
Анотація
Процедура взаємної згоди (ПДП) є важливим інструментом вирішення спорів щодо оподаткування, що не відповідає положенням угод про уникнення подвійного оподаткування. Проте його потенціал не був широко використаний ні платниками податків, ні компетентними органами в Україні. У 2020 році вітчизняний законодавець вніс зміни до Податкового кодексу України, які можуть позитивно вплинути на практику застосування ПДП в Україні та зробити її більш безпечною та комфортною для платників податків та податкових органів. Платники податків отримали право ініціювати MAP між компетентними органами договірних держав у разі оподаткування, яке не відповідає положенням угод про уникнення подвійного оподаткування. У той же час, нові законодавчі положення мають кілька недоліків у порівнянні з міжнародними стандартами міжнародного оподаткування, включеними до МТС ОЕСР та коментарів до неї. За результатами порівняльного аналізу в статті запропоновано зміни до Податкового кодексу України.
Опис
Ключові слова
вирішення податкових спорів; подвійне оподаткування; тлумачення; міжнародні договори; внутрішньодержавна імплементація, tax dispute resolution; double taxation; interpretation; international treaties; domestic implementation
Бібліографічний опис
Kasianenko L. Mutual Agreement Procedure in Ukraine / L. Kasianenko, I. Umrykhina // Krakowskie Studia Małopolskie. – 2021. –No. 2 (30). – P. 51–65.
Зібрання